The Second Decade, 2003

 1. Signs
 2. Missing Person
 3. Cry For Love
 4. This Is Your Time
 5. Live The Life
 6. Never Been Unloved
 7. Love Me Good
 8. Breakdown(RrrrB remix)
 9. Straight To The Heart
 10. I´ll Lead You Home
 11. Above All (live version)
 12. You Are Holy (Price Of Peace)
 13. Friends 2003
 14. Freedom
 15. Raging Sea
 • 2. Michaelovo "best of".
 • V nově nahrané píseni Friends zpívají mimo jiné i Amy Grant,Steven Curtis Chapman,Point of Grace,Michael Tait,Mac Powell
 • [koupit] 


7. října 2003 oslavil Michael W. Smith své 46-té narozeniny. Jaké dárky dostal od své ženy Debbie a od svých pěti dětí nevíme, ale víme, co si Smith připravil pro nás, jeho fanoušky. Stejně jako Smith uzavřel své první desetiletí tvůrčího období albem „The First Decade 1983-1993“ v roce 1993, tak i v roce 2003 přišel čas se ohlédnout za druhým desetiletím Smithovy umělecké tvorby. Nové album „The Second Decade 1993-2003“ je zde. Jaké tedy je? Album obsahuje 15 skladeb. Jeho „best of“ kompilace přináší nám dobře známý, jedinečný a originální hudební projev, který Smith umí dokonale. Chcete-li si tedy zavzpomínat s Michaelem W. Smithem na léta minulá, máte nyní jedinečnou příležitost. To ale není vše. Nebojte se, nejde jen o vzpomínání a staré skladby, Smith přichází i s dvěmi novými skladbami. První píseň alba „Sings“ složil spolu se svým synem Ryanem. Tato píseň je příjemně melodická a aranžmá je prostě „smithovské“, prostě dokonalé. Poslední píseň na album je také nově zkomponovaná. „Raging Sea“ je duet s Toby McKeehan, s klavírním a orchestrálním doprovodem.

Michael W. Smith přídává ještě něco navíc. Píseň „Friends 2003“ je jeho dobře známá a oblíbená skladba, která se zde objevuje v nové verzi připravené pro album Dove Hits 2003. V této úpravě písně „Přátelé“ si zazpívá Amy Grant, Steven Curtis Chapman, Avalon, Michael Tait, Point of Grace a Mac Powell z Third Day. Další upravená skladba „Breakdown“ je zde uvedena v novém remixu.

Smithova kolekce „The Second Decade 1993-2003“ tedy přináší přehled toho nejlepšího za posledních deset let a přidává dvě nové skladby. Ty naznačují, jak Michael W. Smith zní dnes a jak bude znít na novém studiovém albu, které se nyní připravuje a které by měl Smith vydat příští rok.

Pokud si pořídíte nové album v limitované sérii, dostanete navíc bonusové DVD, které obsahuje čtyři videoklipy, další video ukázky ze zákulisí, přehled kompletní diskografie za posledních deset let a také rozhovory s Michaelem W. Smithem.

Dvacetiletá hudební kariéra se tak pro Michaela W. Smitha uzavírá. Druhé „best of“ album je tady, ale Smith tímto samozřejmě nekončí a komponuje dál. Uvidíme, čím nás Smith překvapí příští rok. Nebo vlastně jaká bude za deset let jeho další kompilace ke třetímu desetiletí?

Autor: Tomáš Bartulec Zdroj: awradio.czNahoru

© Copyright 2005 - 2011 www.michaelwsmith.wz.cz
autor webu: Pavel Medek e-mail redakce: info@michaelwsmith.wz.cz